Norsk Stabijhoun Klubb, Jarveien 4c. 7072 Heimdal leder@stabijhoun.no

Blod- og fersksporresultater

NKKs prøveregler for jakt- og brukshund. Se HER>>

 

 
 

Bevegelig blodsporprøve, Solemskogen Jff, Marikova, 01.10.17

 

Dommer: : Anne Lise Kaarbø, Norge
Fører: Britt Pinderud, Skollenborg
Hund: N UCH Næssgården’s Delphi: 1. premie
 

N UCH Næssgården’s Delphi

 


 

 

Bevegelig blodsporprøve, Troms Elghundkubb, 30.08.2017

 

Dommer: Svein-Kyrre Jakobsen
Fører: Elin Hansen, Tromsø
Hund: RL I Snowlight’s Admirable In Action: 1. premie

 

RL I Snowlight’s Admirable In Action

 


 

Ordinær blodsporprøve, Tranøybotn og omegn JFF, 20.08.2017

 

Dommer: Guttorm Mikalsen
Fører: Elin Hansen, Tromsø
Hund: RL I Snowlight’s Admirable In Action: 0. premie

 


 

Ordinær blodsporprøve, Tranøybotn og omegn JFF, 19.08.2017

 

Dommer: Kjell Arne Henriksen
Fører: Elin Hansen, Tromsø
Hund: RL I Snowlight’s Admirable In Action: 1. premie
 

RL I Snowlight’s Admirable In Action

 


 

NNM 2017 Blodspor, Sortland hundeklubb, 12.08.2017

 

Dommer: Einar Eliassen
Fører: Elin Hansen, Tromsø
Hund: RL I Snowlight’s Admirable In Action: 0. premie

 


 

NM 2017 Blodspor, Norsk Retrieverklubb avd. Østfold, 05.08.2017

 

Dommer: Jørn Veidahl
Fører: Arne Havsø
Hund: C.I.E. C.I.B. NL NORD UCH N SE VCH NORDJV-10 DKV-11 NORDV-12 SE NORD UCH DKV-15 Marrondales Yerke: 0. premie

 

Dommer: Jørn Veidahl
Fører: Helga-Mari Tessem,Førde i Hordaland
Hund: N DK UCH NORD VCH AD Storm: 0. premie

 


 

Bevegelig blodsporprøve, Troms Elghundklubb, Kvaløya, 10.07.2017

 

Dommer: Wenche-Lise Hofmeister
Fører: Elin Hansen, Tromsø
Hund: RL I Snowlight’s Admirable In Action: 2. premie

 


 

Ordinær blodsporprøve, Vestfold Harehundklubb, Kvelde, 01.07.2017

 

Dommer: : Bjørn Myrholmen, Norge
Fører: Britt Pinderud, Skollenborg
Hund: N UCH Næssgården’s Delphi: 0. premie

 


 

Bevegelig blodsporprøve, Vest/Busk Dachshundklubb, Mjøndalen, 18.06.2017

 

Dommer: : Snorre Moe, Norge
Fører: Britt Pinderud, Skollenborg
Hund: N UCH Næssgården’s Delphi: 1 premie, Godkjent Ettersøkshund

 

N UCH Delphi

N UCH Delphi

 


 

Samla blodsporprøve hos Telemark Elghundklubb, Folkestadåsan, 08.06.2017

 

Dommer: : Geir Tore Langkås
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N UCH NORD VCH AD Storm: 1 premie,
 


 

Samla blodsporprøve,Nome JFF, Midt-Telemark 01.06.2017

 

Dommer: Eddie Moljord
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N UCH NORD VCH AD Storm: 1 premie, HP, nr 2

 
 

N UCH NORD VCH AD Storm

N UCH NORD VCH AD Storm

 


 

Samla blodsporprøve, Vest-Agder Dachshundklubb, Søgne, 28.05.2017

 

Dommer: Steinar Ringsbye
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: C.I.E. NL NORD UCHN S VCH NORDJV-10 NORDV-12 DKV-11-15 Marrondales Yerke: 0.premie

 
Dommer: : Steinar Ringsbye
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund:N VCH Limke V.t Hondsdraf: 1.premie


 

 

Samla blodsporprøve, Fitjar og Stord Hundeklubb, Stord 06.05.2017

 

Dommer: Eirik Østerhaug
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: C.I.E. NL NORD UCHN S VCH NORDJV-10 NORDV-12 DKV-11-15 Marrondales Yerke: 2.premie
 
Dommer: : Øystein Sjursen
Fører: Leif Tore Trældal, Huglo
Hund: Paksenarrions Bravissimo Amrod: 1.premie
 
Dommer: : Harald Kvalvåg
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund:N VCH Limke V.t Hondsdraf: 1.premie
 


 

Samla blodsporprøve, Nome JFF, Midt-Telemark 11.05.2017

 

Dommer: Per Jøran Sandstå
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N UCH NORD VCH AD Storm: 2 premie

 


 

Samla blodsporprøve, Norsk Alpinsk Dachsbrackeklubb, Eknes 22.04.2017

 

Dommer: Leif Helge Fjellro
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N UCH NORD VCH AD Storm: 1 premie, nr 3 av 12

N UCH NORD VCH AD Storm

N UCH NORD VCH AD Storm

 


 

Samla blodsporprøve, Nordhordland Jakt og Fiskelag, Lindås 09.04.2017

 

Dommer: Siv Tvilde
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N UCH NORD VCH AD Storm: 1 premie, nr 5 av 12

 


 

Samla blodsporprøve, Norsk Bassetklubb, Bøvågen 08.04.2017

 

Dommer: Siv Tvilde
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N UCH NORD VCH AD Storm: 1 premie, nr 4 av 14

 

 N UCH NORD VCH AD Storm

N UCH NORD VCH AD Storm

 


 

Samla blodsporprøve, Rogalandsmesterskapet 2017, Eigersund JFF, Eigersund 02.04.2017

 

Dommer: Trond Frostad
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N UCH NORD VCH AD Storm: 0.premie

Plassering Rogalandsmesterskapet: Nr 12 av 19 deltakere

 

Dommer: Trond Frostad
Fører: Henrik Larsson, Säffle, Sverige
Hund:Anortositt’s Aanje: : 1.premie, nr 5 av 24
Plassering Rogalandsmesterskapet: Nr 4 av 19

 
Dommer: : Alv Harry Andersen
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: Limke V.t Hondsdraf: 1.premie, nr 3 av 24, Norsk Viltsporchampion
Plassering Rogalandsmesterskapet: Nr 7 av 19

 
Dommer: Alv Harry Andersen
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: C.I.E. NL NORD UCHN S VCH NORDJV-10 NORDV-12 DKV-11-15 Marrondales Yerke: 2.premie
Plassering Rogalandsmesterskapet: Nr 18 av 19

 

Limke V.t' Hondsdraf

Limke V.t’ Hondsdraf

 


 

Samla blodsporprøve, Rogalandsmesterskapet 2017, Rogaland Dachshundklubb – Noredalen 01.04.2017

 

Dommer: Oskar Leirvåg
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N UCH NORD VCH AD Storm: 1 premie og nr 7 av 25 deltakere

 

Dommer: Alf Aarak
Fører: Henrik Larsson, Sverige
Hund:Anortositt’s Aanje: 2.premie
 
Dommer: Sigbjørn Matre
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: Limke V.t Hondsdraf: 0.premie
 
Dommer: Helge Erga
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: C.I.E. NL NORD UCHN S VCH NORDJV-10 NORDV-12 DKV-11-15 Marrondales Yerke: 0.premie

 

 

 

Bevegelig fersksporprøve, Vest Busk Dachshundklubb, Nedre Eiker, Ytterkollen , 19.10.2016

 

Dommer: Snorre Moe
Fører: Britt Pinderud, Skollenborg
Hund: N UCH Næssgården’s Delphi: 8 poeng

 

N UCH NÆSSGÅRDEN’S DELPHI

N UCH NÆSSGÅRDEN’S DELPHI

 


 

Bevegelig blodsporprøve, Vest Busk Dachshundklubb, Sylling, 19.10.2016

 

Dommer: Anne-Mette Kirkemo
Fører: Britt Pinderud, Skollenborg
Hund: N UCH Næssgården’s Delphi: 3. premie

 

Dommer: Anne-Mette Kirkemo
Fører: Janka Markhus, Drammen
Hund: SE VCH NJV-12 SEJV-12 Åhlskogen’s Staby Malentha: 0. premie

 


 

Bevegelig fersksporprøve, Norsk Alpinsk Dachsbrackeklubb, 20.09.2016

 

Dommer: Karsten Korneliussen
Fører: Irene Baug, Bergen
Hund: Dream Track Captain Kayak: 8 poeng. Godkjent ettersøkshund

Dream Track Captain Kayak

Dream Track Captain Kayak

 


 

Bevegelig blodsporprøve, Troms Elghundklubb, Troms, 19.09.2016

 

Dommer: Wenche-Lise Hofmeister
Fører: Elin Hansen, Tromsø
Hund: Snowlight’s Admirable In Action: 2. premie

 


 

Bevegelig blodsporprøve, Fitjar Stord Hundeklubb, 14.09.2016

 

Dommer: Helga-Mari Tessem
Fører: Irene Baug, Bergen
Hund: Dream Track Captain Kayak: 1 premie

 

Dream Track Captain Kayak

Dream Track Captain Kayak

 


 

Samla blodsporprøve, Telemark Dachshundklubb, Grenland, 13.08.2016

 

Dommer:Jørn Isaksen
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N UCH NORD VCH AD Storm: 1 premie og nr. 4 av 15 deltakere

N UCH NORD VCH AD Storm

N UCH NORD VCH AD Storm

 


 

Samla blodsporprøve, NKK Telemark, Solum, 06.08.2016

 

Dommer: Per-Egil Adolfsen
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N UCH NORD VCH AD Storm: 3 premie

 


 

Rörligt prov, Sverige, 26.07.2016

 

Dommer: Anders Petterson
Fører: Arne Havsø
Hund: C.I.E N DK UCH N SE VCH DKV-14 Røgild´s Clariss von Sikni: 1 premie og dermed N SE VCH

 

C.I.E. N DK UCH N SE VCH DKV-14 Røgild’s Clariss von Sikni

C.I.E. N DK UCH N SE VCH DKV-14 Røgild’s Clariss von Sikni

 


 

Rörligt prov, Sverige, 25.07.2016

 

Dommer: Helena Sjöström
Fører: Arne Havsø
Hund: C.I.E N DK UCH DKV-14 Røgild´s Clariss von Sikni: 1 premie

 


 

Rörligt prov, Sverige, 24.07.2016

 

Dommer: Helena Sjöström
Fører: Arne Havsø
Hund: C.I.E N DK UCH DKV-14 Røgild´s Clariss von Sikni: 1 premie

 


 

Samla blodsporprøve, Vestfold Harehundklubb 25.06.2016

 

Dommer: Kai Ingebretsen
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N UCH NORD VCH AD Storm: 1 premie

 

N UCH NORD VCH AD Storm

N UCH NORD VCH AD Storm

 


 

Samla blodsporprøve, Nome JFF, Midt-Telemark, 02.06.2016

 

Dommer: Margit Gåra
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N UCH NORD VCH AD Storm: 1 premie

 


 

Annlagsprov, Sverige, 08.05.2016

 

Dommer: Jan Vestby
Fører: Mona Eden
Hund: NJV-12 SEJV-12 Åhlskogen’s Staby Malentha: 1 premie, og dermed SE VCH

 

NJV-12 SEJV-12 Åhlskogen's Staby Malentha

NJV-12 SEJV-12 Åhlskogen’s Staby Malentha

 


 

Samla blodsporprøve Viltspår.ax, Åland, Finland 07.05.2016

 

Dommer: Kristina Erkkilä
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N UCH N SE VCH AD Storm: 1 premie, og dermed FIN NORD VCH

 

N UCH N SE VCH AD Storm

N UCH N SE VCH AD Storm

 


 

Annlagsprov, Sverige, 07.05.2016

 

Dommer: Desireè Högman
Fører: Mona Eden
Hund: NJV-12 SEJV-12 Åhlskogen’s Staby Malentha: 2 premie

 


 

Annlagsprov, Sverige, 05.05.2016

 

Dommer: Jan Vestby
Fører: Mona Eden
Hund: NJV-12 SEJV-12 Åhlskogen’s Staby Malentha: 1 premie

 


 

Annlagsprov, Sverige, 01.05.2016

 

Dommer: Bengt Sjösten
Fører: Mona Eden
Hund: NJV-12 SEJV-12 Åhlskogen’s Staby Malentha: 1 premie, HP

 


 

Samla blodsporprøve Norsk Retrieverklubb avd. Bergen og Omegn, Søfteland, 30.04.2016

 

Dommer: Arne Sangolt
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N UCH N SE VCH AD Storm: 1 premie og nr. 2 av 10 deltakere

 

N UCH N SE VCH AD Storm

N UCH N SE VCH AD Storm

 


 

Annlagsprov, Sverige, 29.04.2016

 

Dommer: Jan Vestby
Fører: Mona Eden
Hund: NJV-12 SEJV-12 Åhlskogen’s Staby Malentha: 1 premie

 


 

Samla blodsporprøve Bergen Jæger og Fiskeforening, Kismul, Bergen 24.04.2016

 

Dommer: Øystein Sjursen
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N UCH N SE VCH AD Storm: 1 premie

 

 

 

Bevegelig viltsporprøve, Svenska Stabyhoun Klubben, Sälen, Sverige, 28.7.2015

 

Dommer: Torsten Samuelsson
Fører: Arne Havsø
Hund: Marrondales Yerke: 1.premie

Åpen klasse

 

 


 

Bevegelig blodsporprøve SSBK Värmland, Karlstad, Sverige, 17.7.2015

 

Dommer: Karin Björck
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
N VCH Storm: 1. premie og dermed SE VCH

 

Storm

Storm

 


 

Samla blodsporprøve, Norsk Retrieverklubb Kongsvinger Og Omegn, 27.06.2015

 

Dommer: Bjørn Sørlie
Fører: Ulrika Malmstedt, Sverige
SE VCH Bordrocks Douglas: 1. premie og dermed N VCH


 

Samla blodsporprøve, Sotra Brukshundklubb, Sotra, 6.6.2015.

 

NVCH Storm:  1 premie m/HP og prøvevinner.

 

NVCH Storm

NVCH Storm

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Fitjar Stord Hundeklubb, Stord, 25.4.2015

 

Dommer: Arne Sangholdt
Fører: Lina Kayser, Espeland
Næssgården’s Dario: 0. premie

Dommer: Oscar Leirvåg
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
NORD VCH N DK UCH HeV-13 HeVV-13 NORDVV-13 FI VV-13 Næsssgården’s Always Action  Ahead: 3. premie

Dommer: Harald Stautland
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
N VCH Storm: 2. premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve Bergen JFF, Kismul, Bergen, 19.4.2015

 

Dommer: Øystein Sjursen
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
N VCH Storm: 1. premie, nr. 3 av 15

 

Storm

Storm

 


 

Ordinær terminfestet prøve Nordhordland Jakt og Fiskelag, Lindås, Bergen, 18.4.2015

 

Dommer: Harald Kvalvåg
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
N VCH Storm:
0. premie

Dommer: Else K Grindheim
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
NORD VCH N DK UCH HeV-13 HeVV-13 NORDVV-13 FI VV-13 Næsssgården’s Always Action  Ahead: 1. premie

 

Næsssgården's Always Action Ahead med fører Helga-Mari Tessem

Næsssgården’s Always Action Ahead med fører Helga-Mari Tessem

 


 

 

 

 

 

 

Ordinær terminfestet prøve, Norsk Retriever Klubb avd. Bergen, 05.10.2014

 

Dommer: Arne Sangholt
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N VCH Storm: 0.premie

 

Dommer: Arne Sangholt
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: NORD VCH N DK UCH HeV-13 HeVV-13 NORDVV-13 FI VV-13 Næsssgården’s Always Action Ahead: 2.premie

 


 

Bevegelig blodsporprøve Fitjar Stord Hundeklubb, Sveio, 21.09.2014

 

Dommer: Helga-Mari Tessem
Fører: Lina Kayser, Espeland
Hund: Vallbyvik’s Oliver Twist: 1. premie

 

Dommer: Helga-Mari Tessem
Fører: Lina Kayser, Espeland
Hund: Næssgården’s Dario: 1. premie

 

Vallbyvik's Oliver Twist & Næssgården's Dario

Vallbyvik’s Oliver Twist & Næssgården’s Dario

 


 

Bevegelig blodsporprøve, Fitjar Stord Hundeklubb, Innvær, 21.08.2014.

 

Dommer: Harald Stautland
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N VCH Storm: 1.premie

 


 

NM i blodspor, Aust-Agder Dachshundklubb, Froland, 03.08.2014

 

Dommer: Geir Stolpestad
Fører: Leif Axel Nateid, Sofiemyr
Hund: N SE VCH Nadites Kajsa Pamina: 2. premie

 


 

Bevegelig viltsporprøve,Svenska Stabyhounklubben, Sälen, Sverige. 29.07.2014

 

Dommer: Torstein Samuelson, Sverige
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: Røgild’s Clariss von Sikni 0. premie

 


 

Anlagsprov, Svenska Stabyhounklubben, Sälen, Sverige. 29.07.2014

Dommer: Torstein Samuelson, Sverige
Fører:Arne Havsø, Hellvik
Hund: Limke V.’T Hondsdraf: Godkjent

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Hedmark Dachshundklubb, Støren 20.07.2014

 

Dommer: Raymond Bråten
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Storm: 0. premie
Dommer: Raymond Bråten
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund:NORD VCH N DK UCH HeV-13 HeVV-13 NORDVV-13 FI VV-13 Næsssgården’s Always Action Ahead: 1. premie

 


 

Bevegelig blodsporprøve, Norsk Alpinsk Dachsbrackeklubb, Lindås, Bergen, 29.06.2014

 

Dommer: Karsten Korneliussen
Fører: Lina Kayser, Espeland
Hund: Vallbyvik’s Oliver Twist: 1. premie

 

Vallbyvik's Oliver Twist

Vallbyvik’s Oliver Twist

 


 

Bevegelig blodsporprøve, Oslo og omegn Dachshundklubb, Maridalen, 21.06.2014

 

Dommer: Heidi Throndsen
Fører: Leif Axel Nateid
Hund: Nadites Kajsa Pamina: 1.premie N VCH

 

Nadite's Kajsa Pamina

Nadites Kajsa Pamina

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Voss hundeklubb, Voss, 21.06.2014

 

Dommer: Svein Magne Vassdal
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: Storm: 1. premie

 

Dommer: Svein Magne Vassdal
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund:NORD VCH N DK UCH HeV-13 HeVV-13 NORDVV-13 FI VV-13 Næsssgården’s Always Action Ahead: 1. premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Oslo og omegn Dachshundklubb, Oslo, 15.06.2014.

Dommer: Stig Thorsen
Fører: Leif Axel Nateid, Sofiemyr
Hund: Nadites Kajsa Pamina:  1 premie m/HP og prøvens beste hund av 16.

 

Nadite's Kajsa Pamina

Nadites Kajsa Pamina

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Båstad G JFF, Båstad, 11.5.2014

 

Dommer: Raymond Bråten
Fører: Arne Sæther, Fetsund
Hund:Bordrocks Dixie: 2. premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Norsk Spanielklubb avd Hordaland, Bergen, 10.5.2014

 

Dommer: Harald Kvalvåg
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: Storm: 1. premie, nr. 3 av 19

 

Dommer: Harald Kvalvåg
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: NORD VCH N DK UCH HeV-13 HeVV-13 NORDVV-13 FI VV-13 Næsssgården’s Always Action Ahead: 0. premie

 

Storm

Storm

 


 

Bevegelig blodsporprøve Rogaland Dachshundklubb, 01.05.2014

 

Dommer: Trond Frostad
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: Limke V.’T Hondsdraf:2. premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Norsk Retrieverklubb avd Bergen og Omegn, 27.04.2014

 

Dommer: Harald Kvalvåg
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: NORD VCH N DK UCH HeV-13 HeVV-13 NORDVV-13 FI VV-13 Næsssgården’s Always Action Ahead: 1.premie, HP, nr 3 av 22
Dommer: Nils Jakob Eide
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund:Storm:2.premie

NORD VCH N DK UCH HeV-13 HeVV-13 NORDVV-13 FI VV-13 Næsssgården’s Always Action Ahead

NORD VCH N DK UCH HeV-13 HeVV-13 NORDVV-13 FI VV-13 Næsssgården’s Always Action Ahead

 


 

Ordinær terminfestetprøve, Fitjar Stord Hundeklubb, 26.04.2014

 

Dommer:  Kenneth Kolsrud
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: N DK UCH N SE VCH NORDJV-10 DKV-11 NORDV-12 Marrondales Yerke: 0.premie
Dommer: Øistein Sjursen
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: Limke V.’T Hondsdraf: 2.premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Rogaland Dachshund Klubb, 05.04.2014.

 

Dommer: Jan Egil Tjensvoll
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: C.I.E. N DK UCH N SE VCH NORDJV-10 DKV-11 NORDV-12 Marrondales Yerke:  1 premie

 


 

Bevegelig fersksporprøve, Fitjar Stord Hundeklubb, Stord, 29.03.2014

 

Dommer: Dag Arne Matre
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Storm: 8 poeng. Godkjent ettersøkshund.

 

Storm

Storm

 

 

Bevegelig fersksporprøve, Follo Østfold Dachshundklubb, 10.11.2013

 

Dommer: Ole Andreas Haugland
Fører: Leif Axel Nateid, Sofiemyr
Hund: Nadites Kajsa Pamina. 8 poeng. Godkjent ettersøkshund

 


 

Bevegelig blodsporprøve,Follo-Østfold Dachshundklubb, 25.10.2013

 

Dommer: Ole Andreas Haugland
Fører: Leif Axel Nateid, Sofiemyr
Hund: Nadites Kajsa Pamina: 1.premie

 


 

Bevegelig blodsporprøve,Ølen-Etne-Vindafjord Hundeklubb 24.08.2013.

 

Dommer: Sigbjørn Matre
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: Storm: 2.premie

 


 

Bevegelig viltsporprøve, Svenska Stabyhounklubben 31.07.2013

 

Dommer: Torstein Samuelsson, Sverige
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: C.I.E. N DK UCH N SE VCH NORDJV-10 DKV-11 NORDV-12 Marrondales Yerke: 1.premie

 

Dommer: Torstein Samuelsson, Sverige
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: Rödgild’s Clariss Von Sikni: 0.premie


 

Ordinær terminfestet prøve, Norsk Shibaklubb, Hobøl, 23.06.2013

 

Dommer: Lars Hjelmtvedt
Fører: Britt Pinderud, Prinsdal
Hund: N UCH Næssgården’s Ambra Amore Unus: 1.premie, nr 3 av 9, N VCH

 

N UCH Næssgården's Ambra Amore Unus

N UCH Næssgården’s Ambra Amore Unus

 


 

Bevegelig blodsporprøve, Nittedal og Hakadals JFF, Nittedal, 08.05.2013

Dommer: Per Brun Offerdal
Fører: Arne Sæther, Fetsund
Hund: Bordrocks Dixie: 2.premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Ølen-Etne-Vindafjord Hundeklubb, Sandeid, 05.05.2013

 

Dommer: Dag Arne Matre
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: Røgild’s Clariss Von Sikni: 0. premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Dalane Hundeklubb, Egersund, 14.04.2013

 

Dommer: Oscar Leirvåg
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N DK UCH NORD VCH Næssgården’s Always Action Ahead:1.premie

 

Dommer: Oscar Leirvåg
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund:Røgild’s Clariss Von Sikni: 1.premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Rogaland Dachshundklubb, Sandnes, , 13.04.2013

 

Dommer: Oscar Leirvåg
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N DK UCH NORD VCH Næssgården’s Always Action Ahead: 1.premie, nr 3 av 21
Dommer: Sigbjørn Matre
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: Røgild’s Clariss von Sikni: 3.premie

N DK UCH NORD VCH Næssgården’s Always Action Ahead

N DK UCH NORD VCH Næssgården’s Always Action Ahead

 

 

Bevegelig godkjennelsesprøve ferskspor Aust-Agder Dachshund Klubb, Hafsøya, Hisøy, 01.11.2012

 

Dommer: Bjørn Johannessen
Fører: Svein Kåre Leikvangen, Froland
Hund: Häromi’s Off Shore Bram:7 poeng. Godkjent ettersøkshund

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Norsk Retriever Klubb avd Bergen og Omegn, Stend, 06.10.2012

 

Dommer: Nils Jakob Eide
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N DK UCH NORD VCH Næssgården’s Always Action Ahead


 

Bevegelig blodsporprøve,Vestfold Elghundklubb, Farrisbygda, Kvelde, 19.09.2012.

 

Dommer: Knut Thoresen
Fører: Britt Pinderud, Oslo
Hund: N UCH Næssgården’s Ambra Amore Unus: 1. premie

 

Bevegelig godkjennelsesprøve ferskspor, Nittedal Jff, Nittedal, 09.09.2012

 

Dommer: Bjørn Knudsen
Fører: Arne Sæther, Fetsund
Hund: Bordrocks Dixie: 8 poeng. Godkjent ettersøkshund.

 


 

Bevegelig blodsporprøve, Jevnaker Jff, 19.05.2012

 

Dommer: Marianne Sevaldsen Nilsen
Fører: Arne Sæther, Fetsund
Hund: Bordrocks Dixie: Godkjent

 


 

Bevegelig viltsporprøve, Svenska Stabyhoun Klubben, Sälen, Sverige, 08.08.2012

Dommer: Torsten Samuelson, Sverige
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: N DK UCH N SE VCH NORDJV-10 DKV-11 Marrondales Yerke: 1. premie, nr. 1
Dommer: Torsten Samuelson, Sverige
Fører: Leif Axel Nateid, Sofiemyr
Hund: N UCH N VCH NORDJV-10 Nadites Selena Paksenarrion: 1. premie, SE VCH

 


 

Anlagsprov Svenska Stabyhoun Klubben, Sälen, Sverige, 08.08.2012

 

Dommer: Torsten Samuelson, Sverige
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: Rödgild’s Clariss Von Sikni: Godkjent
Dommer: Torsten Samuelson, Sverige
Fører: Leif Axel Nateid, Sofiemyr
Hund: Nadites Kajsa Pamina: Godkjent

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Buskerud H.H.K., Saatvedt, Kongsberg, 04.08.2012

 

Dommer: Torben Hedegart
Fører: Leif Axel Nateid, Sofiemyr
Hund: N UCH NORDJV-10 Nadites Selena Paksenarrion: 1. premie, N VCH

 


 

Bevegelig viltsporprøve, Vorstehklubbben, Högesta, Sverige, 03.07.2012

 

Dommer: Eva Hörnfeldt Ahlin, Sverige
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: N DK UCH N VCH NORDJV-10 DKV-11 Marrondales Yerke: 1. premie SE VCH

 

N DK UCH N VCH NORDJV-10 DKV-11 Marrondales Yerke

N DK UCH N VCH NORDJV-10 DKV-11 Marrondales Yerke

 


 

Bevegelig blodsporprøve, Follo-Østfold Dachshundklubb, Båstad, 21.06.2012

 

Dommer: Raymond Bråten
Fører: Leif Axel Nateid, Sofiemyr
Hund: N UCH NORDJV-10 Nadites Selena Paksenarrion, 1. premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Ølen, Etne og Vindafjord Hundeklubb, Sandeid, 16.06.2012.

Dommer: Dagfinn Mydland
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: N DK UCH N VCH NORDJV-10 DKV-11 Marrondales Yerke: 1. premie, prøvens beste hund av 14
Dommer: Trond Frostad
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: N DK UCH NORD VCH Næssgården’s Always Action Ahead: 1. premie

N DK UCH N VCH NORDJV-10 DKV-11 Marrondales Yerke

N DK UCH N VCH NORDJV-10 DKV-11 Marrondales Yerke


 

Ordinær terminfestet prøve, Froland Jff , Gullknapp, Froland, 13-16.06.2014

 

Dommer: Berit Seljåsen
Fører: Svein Kåre Leikvangen, Froland
Hund: Häromi’s Off Shore Bram: 1. premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Vest-Agder Dachshundklubb, Øvrebø, 03.06.2012

 

Dommer: Erling Kjelvik
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: N DK UCH N VCH NORDJV-10 DKV-11 Marrondales Yerke: 1. premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Aust-Agder Dachshundklubb, Assev, 02.06.2012

 

Dommer: Jørgen Idalen
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: N DK UCH N VCH NORDJV-10 DKV-11 Marrondales Yerke: 1. premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Fitjar-Stord Hundeklubb, Stord, , 28.04.2012

 

Dommer: Helga-Mari Tessem
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: N DK UCH N VCH NORDJV-10 DKV-11 Marrondales Yerke: 1. premie

 

 

Bevegelig fersksporprøve, Follo-Østfold Dachshundklubb, Ski, 10.11.2011

 

Dommer: Ole Andreas Haugland
Fører: Leif Axel Nateid, Sofiemyr
Hund: NORDJV-10 Nadites Selena Paksenarrion: 1. premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Vest-Agder Dachshundklubb, 27.08.2011

 

Dommer: Steinar Ringsbye
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: NORDJV-10 Marrondales Yerke: 1. premie, prøvens 2. beste hund av 13


 

Bevegelig godkjennelsesprøve ferskspor, Håland Sokndal, 11.08.2011.

 

Dommer: Dagfinn Mydland
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: NORDJV-10 Marrondales Yerke


 

Bevegelig blodsporprøve, Solemskogen Jff, Marikova, Frogn, 29.07.2011

 

Dommer: Anne Lise Kaarbø
Fører: Britt Pinderud, Oslo
Hund: Næssgården’s Ambra Amore Unus: 1. premie

 

Næssgården's Ambra Amore Unus

Næssgården’s Ambra Amore Unus

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Glåmdal og Romerike Dachshundklubb, Skarnes 18.06.2011

 

Dommer: Jan Kåre Krybelsrud
Fører: Kerstin Larsson, Sverige
Hund: SE VCH Sandcroft’s Esse Mira Of Willem:1. premie med HP, N VCH, prøvens beste hund av 26

 

SE VCH Sandcroft's Esse Mira Of Willem

SE VCH Sandcroft’s Esse Mira Of Willem

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Ølen Etne og Vindafjord Hundeklubb, Sandeid, 18.06.2011

Dommer: Svein Jarle Aasen
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: NORDJV-10 Marrondales Yerke: 1. premie

 


 

«The Hell of Leuvenum», Arr: de Nederlandse Teckelklub, Vorden, Nederland 04.06.2011

 

Dommer: L. Kosten
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: NORD N S FIN VCH N UCH Næssgården’s Always Action Ahead: 1 U CACT (Vinner av konkurransen)

 NORD N S FIN VCH N UCH Næssgården’s Always Action Ahead

NORD N S FIN VCH N UCH Næssgården’s Always Action Ahead

 


 

Bevegelig blodsporprøve, Rogaland Dachshundklubb, Fotland i Eigersund, 31.05.2011

 

Dommer: Trond Frostad
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: NORDJV-10 Marrondales Yerke: 1. premie

 


 

Bevegelig blodsporprøve, Rogaland Dachshundklubb, Mydland, Sokndal i Rogaland, 15.05.2011

 

Dommer: Dagfinn Mydland
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: NORDJV-10 Marrondales Yerke: 1. premie med HP

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Fitjar-Stord Hundeklubb, Lundarstøl, , 30.04.2011

 

Dommer: Karsten Korneliussen
Fører: Arne Havsø, Hellvik
Hund: NORDJV-10 Marrondales Yerke:1. premie, nr 3. av 16

 

NORDJV-10 Marrondales Yerke

NORDJV-10 Marrondales Yerke

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Rogaland Dachshundklubb, 16.04.2011

 

Dommer: Alf Harry Andersen
Fører: Helga-Mari Tessem, Førde i Hordaland
Hund: NORD N S FIN VCH N UCH Næssgården’s Always Action Ahead: 2. premie

 

 

Ordinær terminfestet prøve, Oslo og Omegn Dachshundklubb, Østmarka – Oslo, 21.08.2010.

 

Dommer: Arild Emilsen
Fører: Kari Birgit Nymoen
Hund: Bägbys Caprinus:1. premie

 


 

Bevegelig blodsporprøve, Østfold Jff, Båstad, 22.08.2010

 

Dommer: Raymond Bråten
Fører: Kari Birgit Nymoen
Hund: Bägbys Caprinus:3. premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Ås Jff, Rud, 21.08.2010

 

Dommer: Espen Sørvik
Fører: Kari Birgit Nymoen
Hund: Bägbys Caprinus:1. premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve
Aust-Agder Dachshundklubb, Alpinsenteret, 09.07.2010

Dommer: Ben David Berål
Fører: Ellen Leikvangen
Hund: Häromi’s Offshore Of Bram: 1. premie

 

 

Bevegelig fersksporsprøve, Voss Hundeklubb, Folkedal i Granvin, 08.09.2009

 

Dommer: Else K. Grindheim
Fører: Svein Medås, Granvin
Hund: Molargårdens Findus:8 poeng, Godkjent ettersøkshund for Svein Medås

 

Dommer: Else K. Grindheim
Fører: Heidi Medås, Granvin
Hund: Molargårdens Findus:7 poeng, Godkjent ettersøkshund for Heidi Medås

 

Molargårdens Findus

Molargårdens Findus

 


 

Bevegelig blodsporprøve, Voss Hundeklubb, Brandsetdalen på Voss, 05.09.2009

 

Dommer: Øystein Sjursen
Fører: Heidi Medås, Granvin
Hund: Molargårdens Findus: 1. premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve,Voss Hundeklubb, Brandsetdalen på Voss, 05.09.2009

 

Dommer: Kjell Talle
Fører: Svein Medås, Granvin
Hund: Molargårdens Findus: 1. premie med HP, prøvens 2. beste hund av 18

 

Molargårdens Findus

Molargårdens Findus

 


 

NM i blodspor, Glåmdal og Romerike Dachhundklubb,Skarnes, 20.07.2009

 

Dommer: Bjørn Sørlie
Fører: Helga-Mari Tessem, Valevåg
Hund: NORD N S FIN VCH N UCH Næssgården’s Always Action Ahead: 2. premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Finsk Retriever Klubb, Salo, Finland, 26.07.2009

 

Dommer: Rauno Koskinen, Finland
Fører: Helga-Mari Tessem, Valevåg
Hund: N S VCH N UCH Næssgården’s Always Action Ahead: 1. premie, FIN NORD VCH

 

N S VCH N UCH Næssgården’s Always Action Ahead

N S VCH N UCH Næssgården’s Always Action Ahead

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Norsk Retriever Klubb avd Bergen og Omegn, 31.05.2009

 

Dommer: Jan Kai Torvanger
Fører: Helga-Mari Tessem, Valevåg
Hund: N S VCH N UCH Næssgården’s Always Action Ahead: 1. premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Eid Hundeklubb, 30.05.2009

 

Dommer: Birger Hogrenning
Fører: Helga-Mari Tessem, Valevåg
Hund: N S VCH N UCH Næssgården’s Always Action Ahead: 2. premie

 

 

Fersksporsprøve, Tysnes Jakt og Fiskelag, Tysnes, 07.09.2008

 

Dommer: Øystein Sjursen
Fører: Øyvind Lohmann, Nesttun
Hund: N UCH Bägbys Millett: 8 poeng. Godkjent ettersøkshund.

 


 

Bevegelig blodsporprøve, Tysnes Jakt og Fiskelag, Tysnes, 06.09.2008

 

Dommer: Helga-Mari Tessem
Fører: Øyvind Lohmann, Nesttun
Hund: N UCH Bägbys Millett: 1. premie

 

N UCH Bägbys Millett

N UCH Bägbys Millett

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Bergen Hordaland Dachshundklubb, 30.08.2008.

 

Dommer: Øystein Sjursen
Fører: Helga-Mari Tessem, Auklandshamn
Hund: N S VCH N UCH Næssgården’s Always Action Ahead: 1. premie med HP, prøvens 2. beste hund av 22
Dommer: Gro Søfteland
Fører: Øyvind Lohmann, Nesttun
Hund: N UCH Bägbys Millett: 2. premie

N S VCH N UCH Næssgården’s Always Action Ahead

N S VCH N UCH Næssgården’s Always Action Ahead

 


 

Ordinær viltsporprøve – natt, Gävleborgs Taxklubb, Sverige , 05.07.2008

 

Dommer: Solbritt Frances, Sverige
Fører: Helga-Mari Tessem, Auklandshamn
Hund: N VCH N UCH Næssgården’s Always Action Ahead: 1. premie, SE VCH

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Os Jakt og Fiskelag, Ulven, 27.04.2008

 

Dommer: Gro Søfteland
Fører: Helga-Mari Tessem, Auklandshamn
Hund: N VCH N UCH Næssgården’s Always Action Ahead: 1. premie
Dommer: Hans Tore Eide
Fører: Øyvind Lohmann, Nesttun
Hund: N UCH Bägbys Millett: 0. premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Bergen Hordaland Dachshundklubb, Hattvik, 26.04.2008.

 

Dommer: Inger Marie Haugland
Fører: Helga-Mari Tessem, Auklandshamn
Hund: N VCH N UCH Næssgården’s Always Action Ahead: 0.premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Nordhordland Jff, 19.04.2008

 

Dommer: Karstein Korneliussen
Fører: Øyvind Lohmann, Nesttun
Hund: N UCH Bägbys Millett: 2.premie

 


 

Ordinær terminfestet prøve, Rogaland Dachshundklubb, Foss – Eikeland, 12.04.2008

 

Dommer: Trond Frostad
Fører: Helga-Mari Tessem, Auklandshamn
Hund: N VCH N UCH Næssgården’s Always Action Ahead: 2.premie
Dommer: Alf Aarak
Fører: Øyvind Lohmann, Nesttun
Hund: N UCH Bägbys Millett: 0.premie